Івано-Франківський рибоохоронний патруль затримав громадян, що здійснювали вилов червонокнижних видів риби

Новини Державного Агенства Рибного Господарства darg gov ua:

22 лютого 2020 року Івано-Франківський рибохоронний патруль на р.Дністер в с.Набережне Бучацького району Тернопільської області затримав громадян, що здійснювали вилов "червонокнижного" виду – вирезуба причорноморського. Протягом певного часу до успішного затримання івано-франківськими рибпатрульними здійснювалася оперативна робота, проведено ряд рибоохоронних рейдів в околицях с.Долина Тлумацького району Івано-Франківської області з метою виявлення даного правопорушення.

Нарешті, 22 лютого 2020 року було встановлено, що на річці Дністер група громадян на дерев'яних човнах здійснювала вилов риби із використанням забороненого знаряддя - "сплавної" сітки, грубо порушуючи Правила любительського та спортивного рибальства.

На місце подій оперативно виїхали дві групи Івано-Франківського рибоохоронного патруля. За допомогою тепловізора,

наданого ГО "Протидія корупції та моніторинг екології "Скеля", було встановлено, що правопорушення здійснюється на р.Дністер між селами Долина та Сокирчин Тлумацького району.

Близько 21:00 Івано-Франківські рибпатрульні здійснили затримання браконьєрів в момент, коли громадяни виходили на берег

в с.Набережне Бучацького району Тернопільської області. В момент виходу з човна було затримано одного з двох осіб – мешканця с.Набережне 1995 р.н., із забороненим знаряддям лову лісковою сіткою: L – 35 м, H – 1,8 м, вічко 70 мм – 1 шт.

В сітці знаходилася така риба: вирезуб причорноморський (Rutilus frisii) – 6 екземплярів.

Риба перебувала у снулому стані в поліетиленовому мішку. Загальна вага водних біоресурсів становила понад 16 кг.

Інший громадянин, що здійснював незаконний вилов риби, здійснив втечу на човні.

З метою встановлення осіб правопорушників, на місце інциденту оперативно прибула слідчо-оперативна група Бучацького районного відділу національної поліції України в Тернопільській області спільно з активістами ГО "Скеля".

"Поліцейські Бучацького райвідділку встановили позитивний рекорд – якісно задокументували правопорушення та здійснили слідчо-оперативні дії всього за 2,5 години – в той час, коли у подібних ситуаціях процесуальні дії їхніх колег можуть тривати 6-8 годин", – зазначив Начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області Любомир Стрембіцький.

Івано-Франківський рибоохоронний патруль інформує, що Вирезуб причорноморський занесений до Червоної книги України з природоохоронним статусом виду – "зникаючий". Вирезуб перебуває під охороною Бернської Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі та Міжнародного союзу охорони природи" – повідомив завідувач сектору іхтіології та регулювання рибальства Івано-Франківського рибоохоронного патруля Анатолій Гордійчук, – "відповідно до «Постанови КМУ № 1030 від 07.11.2012 «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу,занесених до червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)»,

нарахування збитків за один екземпляр впійманого вирезуба причорноморського становить 10 000 грн.

Таким чином, збитки, нанесені правопорушником ДАРГу, становлять 60 000 грн".

Державними інспекторами Івано-Франківського рибоохоронного патруля було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст.85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства)

та за ст. 90 КупАп (Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України), опис-оцінку водних живих ресурсів та заборонених знарядь лову, складено приймальний акт, згідно якого вилучені біоресурси та заборонені сіткоснастеві знаряддя лову були передані працівникам Нацполіції.

По даному факту працівниками Бучацького відділення поліції ГУНП в Тернопільській області внесені відомості до ЄРДР за ст. 249 Кримінального Кодексу України.

Заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено до відповідного рішення суду.

Івано-Франківський рибоохоронний патруль суворо закликає дотримуватись правил рибальства та збуту біоресурсів (риби).

Поделитесь новостью в соц-сетях:


Общий рейтинг (0)

0 до 5 звезд

Оставьте свой комментарий, отчет с рыбалки

Оставить комментарий от имени гостя

0 Ограничение символов
Размер текста должен быть больше 100 символов
Ваш комментарий будет проверен модератором, и после проверки опубликуется на сайте.
  • Комментарии не найдены

видео

Все видео