Рибалка в Івано-Франківській області

Рибалка в Івано-Франківській області, західна Україна багата в першу чергу на річки які носять гірське походження. Перечень їх досить великий Дністер, Прут, Черемош Бистриці, ітд. Різновид риб тут також відрізняється від більшості частини України. Тут можна зустріти форель, дунаського лосося та харіуса. Також тут розповюджена така червонокнижна риба, як марена. Щука, окунь, плотва, карась, населяють згначну більшість водоймів.

Більш детальніше про рибалку в районах Івано-Франківської області:  Коломийський, Івано-Франківський, Калуський, Надвірнянський, Верховинський, Косівський.

Розділи:

 

Прогноз на рибалку в Івано-Франківській області

Прогноз погоды
и клева рыбы
Івано-Франківськ, с 30-09-2022 по 02-10-2022
ПТСБВC
Время суток НочьУтроДеньВечерНочьУтроДеньВечерНочьУтро
Облачность
Пасмурно
Пасмурно
Облачно с прояснениями
Облачно с прояснениями
Облачно с прояснениями
Облачно с прояснениями
Пасмурно
Пасмурно
Облачно с прояснениями
Облачно с прояснениями
Облачно с прояснениями
Облачно с прояснениями
Пасмурно
Пасмурно
Небольшой дождь
Небольшой дождь
Небольшой дождь
Небольшой дождь
Небольшой дождь
Небольшой дождь
Градусов °С 14111120141315151412
Давление, мм. 754756759758760761761760759759
Ветер
200
Ветер южный
317
Ветер северо-западный
105
Ветер восточный
154
Ветер юго-восточный
217
Ветер юго-западный
193
Ветер южный
212
Ветер юго-западный
92
Ветер восточный
188
Ветер южный
295
Ветер северо-западный
Скорость ветра 2 м/с1 м/с1 м/с4 м/с2 м/с1 м/с1 м/с1 м/с2 м/с2 м/с
Карась, прогноз клева
По прогнозу клюет на: опариш, мастырка, червяк, перловка
Карась
Клев средний65%Клев хороший80%Клев средний55%Клев средний50%Клев плохой45%Клев средний65%Клев средний50%Клев плохой35%Клев плохой40%Клев средний60%
Щука, прогноз клева
По прогнозу клюет на: живца, блесну, воблеры, и силиконовые приманки
Щука
Клев очень плохой30%Клев хороший85%Клев плохой45%Клев средний65%Клев очень плохой15%Клев хороший85%Клев средний65%Клев средний55%Клев очень плохой20%Клев хороший90%
Окунь, прогноз клева
По прогнозу клюет на: червя, мелкий живец, блесна, воблер, силикон
Окунь
Клева нет0%Клев очень хороший95%Клев средний60%Клев средний55%Клева нет0%Клев хороший90%Клев средний65%Клев средний55%Клева нет0%Клев хороший85%
Плотва, прогноз клева
Наживка: опариш, тесто, мастырка,перловка, пшеница
Плотва
Клева нет0%Клев хороший75%Клев плохой40%Клев плохой45%Клева нет0%Клев средний65%Клев средний60%Клев плохой35%Клева нет0%Клев средний60%


ВІДЕО - рибалка в Івано-Франківській області

   

 

Водосховища, озера Івано-Франківської області

Рибалка в Івано-Франківській області

Оскільки Івано-Франківська область знаходиться частично в гірській місцевосі, озер та водосховищ тут мало. Далі переглянемо всі водойми водосховища та озера:

Бурштинське водосховищейого місцеві також називають Бурштинським морем. Достатньо велике, має площу  понад 12 кв.км. Та відносно невелику глибину, максимум 8 метрів. Це дозволяє йому добре прогріватися в теплу пору року, що сприяє активному рості риби, якої тут вдосталь. 

Чечвинське водосховище, має площу 228 га, розташоване на річці Чечва. Збудоване в 1963 році за для забеспечення водою підприємст, які на той час стрімко розвивалися в місті Калуш.

Княгиницьке водосховище, на відміну від інших двох, використовується тільки для риборозведення, розташоване на р. Свірж

Міське озеро Івано-Франківськ - в місті Івано-Франківськ знаходится достатньо велике Міське озеро, яке розташоване біля парку Шевченка, має площу 36 га. В ньому водиться риба, тут часто проводять змагання з поплавочної та спінінгової риболовлі.

Озеро Несамовите - одне з найвище розташованих озер в Українських Карпатах. Має розміри 88метрів довжини та 45 ширини, мілководне. Риба в ньому не водится, та туристами відвідується постійно.

В Карпатах знаходиться також кілька озер, але вони для риболовлі не цікаві. Також в районных центрах Івано-Франкывської областы є свої міські озера 

Річки Івано-Франківської області

Рибалка в Івано-Франківську

Річок в Івано-Франківській області достатньо більшість із них беруть свій початок в Карпатах, і характеризуються швидкою течією не відносно не широким руслом. Ділі розглянемо річки які будуть цікаві для рибалки:

Дністер - найбільша річка Західної України, в тому числі Івано-Франківської області. І звичайно для рибалка сама перспективна. Тут водиться дуже різноманітний різновид риб: марена підуст, рибець, жерех, сазан, карп, карась, плотва, окунь, головень, жерех, вирезуб, ялець, сом та інші. 

Прут - річка протікає через дві області України, Івано-Франкіську та Чернівецьку. Має характер гірської річки з порогами та перекатами. Рибалка тут можлива на спінінг поплавочну вудку, та різновиди фідерних оснасток. Оскільки різновид риб представлений як хижаками, форель, окунь, щука, так і мирною рибою: підуст, верховодка, рибець, карась.

Черемош - швидка річка з порогами та стрімкими перекатами. Притоки Чоний та Білий Черемоши. В ній водиться така рідкісна червонокнижна риба, як дунайський лосось. Притока Пруту.

Бистриця Надвірнянська - довжиною 94 кілометри, протікає повністю по Івано-Франківській області.  Бере свій початок на північному схилі Горган. На ній розташоване місто районного значення Надвірна.

Бистриця Солотвинська - 89 км,  також бере початок підніжжяз гірського масиву Горгани, а саме гори Мала Сивуля. Тече паралельно Бистриці Солотвинські, та недалеко від гирла (р Дністер), утворюють одну Бистрицю.

Ворона - річка довжиною 84 кілометри, гирло Бистриця Надвірнянська. Незважаючи на невеликі розміри, рибалка тут можлива, особливо на спінінгове та поплавочне вудилище.

Лімниця - притока Дністра має довжину 122 кілометри, характеризується швидкою течією. Бере свій почато з схилів Горган. В ній водится форель, харіус, мересниця (гольян), головень.

Свіча - 107км, має гірський характер, русло не широке і рідко трапляються глибини понад 180 см, в засушливий період року. Хоча на ній часто трапляються повені. Рибалка можлива на нахлистове та спінінгове вудилище.

Гнила Липа - має досить незвину назву, її довжина  87 км. Перетинає кілька досить великих міст, живить своїми водами Бурштинське водосховище. Рибалка можлива на спінінг та поплавочну вудку. Водится окунь, щука, плотва, карась, головень хоча і не досягають тут значних розмірів.

Сівка - 79 км, протікає через кілька міст, через що стан води досить незадовільний. Для рыбалки особливого інереса не представляє. Впадає в Дністер.

Луква - 70 км, невеличка річка в якій можна спіймати форель, головеня. Глибина невелика, рідко перевищує 1метр. Паводки трапляються часто.

Пістинька - 56 км, гирло Прут. Протікає мальовничими місцями Косівського та Коломийського районів. В верхній частині трапляється форель. Ближче до гирла підуст, головень.

Чечва - 52 км, носить гірський характер, в верхній частині річка має пороги. Рибалка можлива на спінінгове вудилище. Може клюнути форель головень, мерисниця..

Рибниця - 56 км, з назви можна здогадатись що річка багата рибою. Про те на даний час риби в ній мало, хоча трапляється форель.

Сукіль - 67 км, протікає через дві області На річці розташовані мальовничі водоспади, куди часто навідуються туристи. Рибалка можлива на спінінгове та нахлистове вудилище. Водиться форель, головень.

Чорнява - 63 км, притока Прута. Має вузьке русло та відносно спокійну течію, водиться карась, плотва, окунь, щука, головень. Підхід до води важкодоступний через хачі дерев та кущів.

Водойми Івано-Франківської області  в значній більшості придатні для рибалки. Та не всі, частина річок знаходяться в межах Карпатського Національного Природного Парку в межах якого рибалка заблронена. Також під строгою зобороною рідкісні Червоно Книжні види риб, а саме харіус, дунайський лосось, марена. Рибалка на інші види риб дозволена, форель та рибця при потраплянні іх на гачок потрібно відпускати.

Зимова рибалка в Івано-Франківській області

Рибалка зимою в Івано-Франківській області

Оскількі значна частина річок Івано-Франківської області носить гірський характер, зимова рибалка на них досить складна, через відсутність міцного льоду. Виключення складають річки Дністер та Прут, де на зимову вудочку можна піймати підуста, головеня, окуня, верховодку Так що значна кількість риболовів зимою на рибалку відправляються на ставки. Де можна на мормишку половити окуня, плотву, також установити зимові жерлиці на щуку. Таких ставків де можлива рибалка в Івано-Франківській області достатньо, частина з них, так звані "платники". 

Ставки Івано-Франківської області, та платна рибалка (платники)

Практично в кожному районі Івано-Франківської області можна знайти ставки де можна половити рибу. Значна частина з них це "платники" де рибалка дозволена за певну плату і на умовах орендаря. На таких ставках видовий склад риби складається переважно з карася, карпа, плотви, щуки та окуня. Рідше трапляються товстолобики, білі амури, соми. Ось кілька платних ставків які знаходяться недалеко від міста Івано-Франківськ, куди можете поїхати на рибалку.

Екстім - кілька ставків які знаходяться біля Тисмениці. Знаходяться поблизу траси Івано-Франківськ - Коломия, тобто вказівник є біля дороги, і направить вас у потрібному напрямку.

Хом'яківка - рибне господарство "Тисминиця". Тут багато ставків площею понад 40 га. Кількість ставків для рибалки кожного року може мінятись, оскільки в одних спускають воду, чистять дно і тд. Так що вже потрібно на місці питати де можна порибалити і які ціни.

Медуха - ставок який розташований в селі Медуха. Рибалка платна, водиться карп, карась, товстолобик. Кожний рік весною потрібно уточнювати сосовно рибалки, і стану ставка.

Залишайте свої відгуки з рибалки в Івано-Франківській області,добавляйте в коментарях свої фото, та звіти з рибалок.

Общий рейтинг (0)

0 до 5 звезд

Оставьте свой комментарий, отчет с рыбалки

Оставить комментарий от имени гостя

0 Ограничение символов
Размер текста должен быть больше 100 символов
Ваш комментарий будет проверен модератором, и после проверки опубликуется на сайте.
  • Комментарии не найдены

видео

Все видео