Нерест 2024 Житомирская (Житомирська) область

Весенне-летний нерестовый запрет на рыбалку в Житомирской (Житомирській) области 2024 год

Весняно-літня нерестова заборона на водоймах Житомирської області, зокрема на річках: Случ, Тетерів, Вуж, Ірпінь та інші, більш детально нижче, дотримуйтесь правил риболовлі.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

(ДЕРЖРИБ АГЕНТСТВО)

Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та
регулювання рибальства в Житомирській обласіі

НАКАЗ

м. Житомир

Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах Житомирської області

Нерест в Житомирской области

КОНТАКТИ:

Адреса: 10005, м. Житомир, пр. Гуйвінський, 6

Тел/факс: (0412) 24-57-81,  (0412) 24-57-61

«Гаряча лінія»: (067) 414-60-74, (0412) 24-57-81


Наказ на 2024 рік

НАКАЗУЮ: 1. Затвердити межі нерестовищ по всій акваторії рибогосподарських водних об’єктів підконтрольних Житомирському рибоохоронному патрулю, за виключенням ділянок в адміністративних межах населених пунктів, де дозволяється любительське рибальство відповідно до вимог Правил любительського рибальства. На водних об’єктах, розташованих на територіях природного заповідника . “Древлянський” та Поліського природного заповідника, заборонено будь-який вилов водних біоресурсів.

2. Затвердити перенесення строків заборони на добування (вилов) водних біоресурсів у період нересту:

- у водосховищах - з 01 квітня до 09 червня 2024 р.

- у річках (їх частинах) та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) - з 01 квітня до 20 травня 2024 р.

- У придаткових водах річок строки заборони добування (вилову) водних біоресурсів визначені Правилами любительського рибальства та Правилами промислового рибальства.

3. Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» забезпечити здійснення заходів з охорони водних біоресурсів відповідно до вимог Правил любительського рибальства та Правил промислового рибальства.

4. Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» та відділу іхтіології, регулювання рибальства, меліорації та аквакультури у термін до 25 березня 2024 року оприлюднити даний наказ на офіційному вебсайті Управління та направити його копію до Держрибагентства.

5. Відділу іхтіології, регулювання рибальства, меліорації та аквакультури довести даний наказ до відома Житомирської обласної державної (військової) адміністрації, районних державних адміністрацій, зацікавлених підприємств, установ, організацій.

6. Відділу іхтіології, регулювання рибальства, меліорації та аквакультури у термін до 01 числа кожного місяця наступного за звітним до кінця нерестової заборони надавати Держрибагентству інформацію про стан проходження нересту водних біоресурсів. 7. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Т.в.о. начальника: Іван БОНДАРЧУК

Основне з нових правил:

 - Нерестова заборона на ловлю щуки триває з 15 лютого, до 31 березня включно. Потім щуку ловити можна, але пожа межами нерестовищ інших видів риб, під час дії весняно-літньої нерестової заборони.

 - Під час весняно-літньої нерестової заборони рибалити можна, але поза нерестовищами. Раніше був дозволений один гачок, тепер під час нереста можна ловити на два гачки. Тобто одна вудка з двома гачками (пружинка наприклад), або на дві вудки (два фідера, або дві поплавочні вудки). На спінінг ловити звичайно також можна.


Нерест в Житомирской области, где разрешено, и запрещено ловить рыбу во время весенне-летнего нерестового запрета на рыбалку. Отведенные места для рыбалки, и сроки для каждого водоема.


Коли в Житомирській області іде на нерест щука, окунь, судак, сом, плотва, лящ, короп, карась

Окунь - іде на нерест рідко в кінці березня, та переважно перша половина квітня, коли температура води підніметься до 8-9˚С

Судак - починає нереститися коли вода прогріється до 7-10˚С. Нерест приходиться на кінець квітня, початок травня.

Сом - починає нереститися коли вода вже достатньо прогріта 14-16°С. Орієнтовно середина травня, коли дуже холодна весна, можливо і на початку червня.

Плотва - іде на нерест в квітні, при температурі води 11-14°С

Лящ - починає нереститися з середини квітня до середини травня, сприятлива температура води 11-12°С

Короп - починає нереститися пізно, від середини травня, до середини червня, як тільки вода прогріється до 18-20°С

Карась - нереститься при температурі води 13-18°С, це приходиться на кінець квітня, початок травня, хоча сам процес може затягнутись на місяць.


В комментариях оставляйте свое мнение относительно весенне-летнего нерестового запрета на Житомирскую область. А так же делитесь этой страницей со своими друзьями в соц-сетях. 

Общий рейтинг (1)

5 до 5 звезд

Оставьте свой комментарий, отчет с рыбалки

Оставить комментарий от имени гостя

0 Ограничение символов
Размер текста должен быть больше 100 символов
Ваш комментарий будет проверен модератором, и после проверки опубликуется на сайте.

Люди, участвующие в этой беседе

 • Гость - Саша

  А какого числа он закончиться?

  Короткий URL:
 • На річках та їх притоках 20 травня, на водосховищах 10 червня

  Короткий URL:
 • Гость - Арсен

  Rated 5 до 5 звезд

  Нові правила рибальства, все добре, лишень треба заборонити пром-вилов інакше риби більше в річках не стане.

  Короткий URL:

видео

Все видео