Заборонені зняряддя лову в Україні

Павук - пристосування, що складається з сітки, розтягнутої за чотири кута до перехрещених металевих чи деревяних дуг, які, в свою чергу, приєднані до довгій палиці (є варіант закидання снасті просто на мотузці без палиці - використовується зазвичай з мостів,  суден, пірсів. Павук опускають у воду, потім різко піднімають і сітка підхоплює рибу.

Ятір - старовинне знаряддя для рибної ловлі у вигляді циліндра. Має спеціальну конструкцію — риба в нього запливає, а випливти не може. Розставляється рибалками, а через деякий час з нього дістається риба (трусити ятір).

В давнину виготовлявся з лози, плівся як кошик. Тоді це було стаціонарне рибальське знаряддя, виконане з обручів (від 3 до 10) або зігнутих у коло лозин, на які натягувалася сітка або прив'язувалося тонке пруття. Цей засіб для риболовлі мав два конусоподібні кінці, один із яких, закритий, був витягнутий зовні, а другий, з вузьким отвором, — повернутий всередину. По його боках кріпилося одне чи два плетені полотнища довжиною до 5 метрів, що закінчувалися вузькими планками[6]. Заздалегідь ятір розташовували на протоках мілких річок. Зараз найчастіше виготовляється з металевих обручів, обтягнутих сіткою. Часто до ятера додають крила, щоб перегородити більшу частину водойми.

Драч - варварське браконьєрське знаряддя для рибної ловлі. Грузило з тройним (або четверним) гачком. Закидається до водойми в зграю риби і витягується. Здобич зачіплюється на гачок. Більша частина риби (до 90 %) залишається травмованою і гине.

Раколовка - знаряддя з сітки для ловлі раків, існує багато різновидів раколовок, з рукавами, у формі павука, і оскільки це різновид сітки, ними ловити заборонено.

Електровудка - прилад для лову риби за допомогою подачі в воду електричного розряду. Ловля риби за допомогою електрики називається електролови. В результаті появи спрямованого електричного струму риба, що потрапила в зону дії приладу, починає рухатися в бік ловця. Зовні електровудочка, найчастіше, є великий сачок на довгій ручці, з закріпленими у обода сачка проводами. Як джерело струму використовують акумулятор (наприклад, автомобільний), розряд від якого через перетворювач (власне, це і є сама «вудка») надходить на електроди, розташовані на сачку.

Ості - знаряддя довжиною близько двох метрів із загостреними кінцями на три або чотири зазубні. Нічний спосіб ловлі з допомогою фонарика, факела, чи іншого джерала світла. 

Волок - (бредень) риболовне знаряддя для лову риби вдвох у неглибокій воді. Складається із трьох елементів: сітки-мішка (матні) та двох бокових полот­нищ, що в'яжуться із грубих міцних ниток у вигляді сітки[3]. До кінців прив'язуються вертикальні палиці — клячі. Довжина бредня — 10—100 м, висота 2—3 м (згідно зі словником Грінченка, довжина українського бредня становила 3-6 сажнів, тобто 6-12 метрів). Вічка можуть мати різні розміри, залежно від розмірів ловленої риби: для лову широких риб (сазан, лящ, карась тощо) розмір має бути в 5 разів менше довжини риби, для середніх — у 6,5 рази, для вузьких — у 10 разів.
Бредень застосовують для ловлі риби і раків. Ним ловлять, заходячи в воду, протягуючи певний простір по воді і витягаючи знову на берег. Розповсюджений при ловлі риби на ставках, невеликих річках, примор'ї.

Топтуха - (сак, трикутник) це снасть у вигляді трикутного каркаса, обтягнутого сіткою. Зазвичай ловлять їй 2-3 людини. Щоб не поранитися під час лову, на ноги одягають добре сидить взування типу кед або черевик, топчуть в старому треку або штанях. Місце лову - зазвичай зарослі озера, старі русла, затони, корчі під берегами, і тд.

Вібухові та отруйні речовини - всі вибухові засоби, зазвичай динаміт, великі петарди, гранати, та різні отруйні речовини які завдають шкоди рибі.

Сітка - засіб добування риби у великій кількості. Сіті використовуються виключно для видобутку риби в їжу або на продаж, а не як хобі. Велика сіть ще називається невід, сітка з великими вічками — мере́жа.
Принцип ловлі риби сітями наступний: риба потрапляє у сіті й, якщо вона більша за відстань поміж вузлами сітки, заплутується у них. Дуже велика риба часто рве сіті. Рибальські сіті, залежно від типу, розставляють на різній глибині у річках, озерах або у морі, часто вони тягнуться за судном.
Сучасні рибальські сіті роблять з поліамідів, таких як нейлон, хоча раніше використовували вовняні або шовкові волокна. В Україні ловля риби або інших тварин за допомогою сітей є браконьєрством і приватним особам заборонена.


 

Поделитесь новостью в соц-сетях:


Общий рейтинг (0)

0 до 5 звезд

Оставьте свой комментарий, отчет с рыбалки

Оставить комментарий от имени гостя

0 Ограничение символов
Размер текста должен быть больше 100 символов
Ваш комментарий будет проверен модератором, и после проверки опубликуется на сайте.
  • Комментарии не найдены

видео

Все видео