Рибалка на Дністрі 2022
Рибалка на Дністрі в межах України можлива в таких областях: Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька, Хмельницька, Вінницька, Одеська. В цих областях річка досить різноманітна, і підхід до рибалки інший. Це зв'язано з характером річки, її течією, рівнем води, та з різновидом риб які водяться на певній ділянці річки.
Рибалка на Дністрі в Львівській області
Дністер бере свій початок в Львівській області, де його ширина відносно не велика. Річка в цій області має як гірський характер - швидкі перекати та завихрення води. Так і характер рівнинної річки, з повільною течією, замуленими берегами, та з глибокими ямами де водяться крупні соми.
Рибалка в Львівській області можлива біля таких неселених пунктів: Повергів, Тершаків, Липиці, Колодруби, Устя, Розвадів, Надітичі, Кам'яне, Піддністряни, Бородчиці, Молотів, Лпшин, Журавно, Старе Село. Тут переважно ловлять окуня, судака, щуку, сома, плотву, рибця, ляща, карася, сазана, головеня, жереха, підуста. На спінінг основному ловиться окунь та головень (клень), рідше судак, жерех, та щука. На фідер основними трофеями являються рибець, верхоплавка, рідше карась, підуст.
Рибалка на Дністрі в Івано-Франківській та Тернопільській області
Рибалка на Дністрі в межах Івано-Франківської та Тернопільської областей цікава в першу чергу через Дністровський каньйон, через який протікає річка. Загальна довжина каньйону 250 км, і з 2008 року він входить до 7-ми природних чудес України. В івано-Франківській області райони: Галицький, Тисменицький, Тлумацький та Городенківський. У Тернопільській області каньйон охоплює райони: Монастириський, Бучацький, Заліщицький та Борщівський. Також він розмежокує ці дві області.
Всі населенні пункти в цих областях на березі Дністра: Добрівляни, Заліщики, Городок, Репужинці, Синьків, Городниця, Передівання, Іване-Золоте, Михальче, Устечко, Шутроминці, Литячі, Хмелева, Губин, Копачинці, Кунисівці, Уніж, Раковець, Лука, Незвисько, Підвербці, Монастирок, Сокирчин, Набережне, Долина, Делева, Стигла, Одаїв, Горигляди, Кутище, Вістря, Нижнів, Золота Липа, Петрилів, Буківна, Довге, Маріямпіль, Козина, Дубівці, Галич, Поплавники, Ганнівці, Острів, Німшин, Різдвяни, Старий Мартинів, Тенетники, Цвітова.
Рибалка на Дністровському каньйоні досить складна, оскільки тут у воді присутня велика кількість каміння, брил, вага яких може досягати кілька тонн. Тобто риболови в цих каміннях обривають значну частину снастей: фідерних кормушок, прижинок, спіннінгових приманок. Та велике каміння служить гарною схованкою для риб. Особливо для марени, яка в цих місцях водиться у великій кількості і її розміри бувать досить великі. Та цю рибу ловити заборонено оскільки вона в Червоній Книзі України.
Рибалка на Дністрі в Чернівецькій та Хмельницькій області
Рибалка на Дністрі в межах Чернівецької та Хмельницької областей вже має інший характер. Тут на річку зробило вплив побудування в кінці 70-х минулого століття Дністровської ГЕС, в місті Новодністровськ. Була затоплена велика території землі, рівень води постійно піднімався і за кілька років набрав свого повного рівня. Тут глибина річки Дністер іноді перевищує 50 метрів, а середня глибина 10-12 м. Тобто глибини тут дуже великі.
Населені пункти на березі Дністра: Брідок, Колодрібка, Мосорівка, Устя, Самушин, Грошова, Перебиківці, Вільховець, Зелена Липа, Дністрове, Рухотин, Рашків, Білівці, Гордівці, Орестівка, Пригородок, Атаки, Окопи, Брага, Хотин, Анадоли, Бабшин, Оселівка, Малинівці, Бернове, Мошанець, Каветчина, Перківці, Коновка, Сокіл, Вороновиця, Марківка, Грушів, Нагоряни, Рогізна, Дністрівка, Комарів, Бакота, Пижівка, Кормань, Непоротове, Березівка, Галиця, Рудківці, Ломачинці, Новодністровськ, Ожеве.
Рибалка на таких глибинах потрубує певних снастей а дуже часто і човна. З берега на цій ділянці Дністра ловля переважно фідерними снастями (кормушки, пружинки). Основний улов рибаків: лящ, плотва, рибець, карась, сазан.
Спінінгова ловля потребує човна, хоча з берега ловити також можна. З човна спінінгісти ловлять переважно окуня і судака, рідше щуку. Жерех в цій місцевості також я і досить пристойні трофеї.
Рибалка на Дністрі в Вінницькій та Одеській області
В межах Вінницької області рибалка на Дністрі можлива по лівому березі біля населених пунктів Могилів-Подільський, Яруга та Ямпіль. Правий берег вже належить сусідній країні Молдові. Тобто границя країн проходить по руслу річки. Така сама ситуація і в Одеській області, де тільки невелика його частина протікає тільки Україною в межах населенного пункту Маяки.
Основні види риб які тут попадають на гачок: лящ, плотва, карась, карп, окунь, судак, щука, сом. Особливо потрібно виділити дельту Дністра, це заболочена місцевість куди можна потрапити тільки на човні, та рибалка тут дуже цікава.
Ловля риби на Дністрі, на що, і як ловити
Даний підрозділ статті буде присвячений кожному виду риб який водиться в річці Дністер і представляє інтерес для спортивної рибалки. Також буде вказано на яку наживку, і якими снастями краще цю рибу спіймати.
Карась - ловля карася на Дністрі рекомендована на донні, фідерні оснастки. Це може бути класичний відер з кормушкою та одним гачком на повідку. Або всім відомі пружинки в які набивається каша, та прив'язані два та більше гачків. Наживкою служить опариш та черв'як.
Карп (сазан) - ловля карпа на Дністрі не легка справа, оскільки ця риба водиться не на всіх ділянках річки. Карп старається триматися осторонь сильної течії, і не любить перекатів. Натомість повільна течія (або її відсутність) з глибиною де на дні присутній пісок, глина, та дрібний гравій карпа приваблюють. Ловлять його на донні снасті, переважно звичайні пружинки, та на макух. З наживок віддає перевагу кукурудзі, картоплі, черв'якам, та не проти поласувати цілим раком, або його частиною, наприклад хвостиком.
Окунь - ловля окуня на Дністрі одна серед самих популярних способів рибалки серед спінінгістів. Оскільки ця риба водиться в великій кількості, особливо в середній та нижній ділянці річки. На малих глибинахх він добре ловиться як на силікон, так і на блесни, воблера. На більших глибинах рекомендовано ловити на джиг. В межах Дністровського водосховища окунь старається триматися глибини максимум 5-12 метрів, і дуже рідко 12-18 м. Розмір силіконових приманок від 1.6 до 3 дюйма.
Головень, клень - ловля кленя на Дністрі можлива багатьма способами. В травні тут практикується рибалка на хруща, в червні, липні на черешню, вишню. Осінню непогано ловиться на рака та курячу печінку. На спінінг також вдало його ловлять на воблера та блесни.
Жерех - ловля жереха на Дністрі буде вдала на спінінгові приманки. Воблери класа мінноу, пількероподібні блесни в тому числі і кастмастер, воблери стіки, та топвотери. Також рибалка можлива з допомогою бомбарди на мушки.
Щука - ловля щуки на Дністрі практикується тільки спінінгом. Для рибалки підійде весь спектр спінінгових приманок, головне знати місця де щука водиться в достатній кількості.
Судак - ловля судака на Дністрі можлива на донну снасть де в якості наживки використовують живця. Та на спінінг, основна техніка рибалки - джиг. Вечером також непогано судак клює біля перекатів на воблери мінноу.
Сом - ловля сома на Дністрі можлива різними способами. У верхній та середній частині річки більш підійде дрнна стнасть де в якості наживки буде черв'як, медведка, живець, рак. В нижній частині річки, де великі глибини, його вдало ловлять на квок. Сом в Дністрі водиться дуже великих розмірів.
Плотва - ловля плотви на Дністрі можлива на поплавочну вудку в проводку. Та на фідер, де в якості наживку підійде опариш.
Рибець - ловля рибця на Дністрі дуже популярна, оскільки ця риба водиться в достатній кількості на всій протяжності річки. Найбільш вдалою буде рибалка на фідер, наживка опариш, кукурудза.
Рибалка на Дністрі - відео
Нове відео на сайт буде добавлятись регулярно, тому рекомендовано частенько відвідувати цю сторінку. Також можете підписатись на канал, і переглядасти відео відразу після публікації. Якщо рибалка на Дністрі вам знайома, залишайте свої коментарі, та звіти.
Оставьте свой комментарий, отчет с рыбалки
Войдите под своим именем, чтобы оставить комментарий
Оставить комментарий от имени гостя