Рибалка на Дністрі 2020

Рибалка на Дністрі в межах України можлива в таких областях: Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька, Хмельницька, Вінницька, Одеська. В цих областях річка досить різноманітна, і підхід до рибалки інший. Це зв'язано з характером річки, її течією, рівнем води, та з різновидом риб які водяться на певній ділянці річки.

Рибалка на Дністрі в Львівській області

Рибалка на Дністрі

Дністер бере свій початок в Львівській області, де його ширина відносно не велика. Річка в цій області має як гірський характер - швидкі перекати та завихрення води. Так і характер рівнинної річки, з повільною течією, замуленими берегами, та з глибокими ямами де водяться крупні соми.

Рибалка в Львівській області можлива біля таких неселених пунктів: Повергів, Тершаків, Липиці, Колодруби, Устя, Розвадів, Надітичі, Кам'яне, Піддністряни, Бородчиці, Молотів, Лпшин, Журавно, Старе Село. Тут переважно ловлять окуня, судака, щуку, сома, плотву, рибця, ляща, карася, сазана, головеня, жереха, підуста. На спінінг основному ловиться окунь та головень (клень), рідше судак, жерех, та щука. На фідер основними трофеями являються рибець, верхоплавка, рідше карась, підуст. 

Рибалка на Дністрі в Івано-Франківській та Тернопільській області

Рибалка на Дністрі, ловля карася, ляща, окуня, судака 

Рибалка на Дністрі в межах Івано-Франківської та Тернопільської областей цікава в першу чергу через Дністровський каньйон, через який протікає річка. Загальна довжина каньйону 250 км, і з 2008 року він входить до 7-ми природних чудес України. В івано-Франківській області  райони: Галицький, Тисменицький, Тлумацький та Городенківський. У Тернопільській області каньйон охоплює райони: Монастириський, Бучацький, Заліщицький та Борщівський. Також він розмежокує ці дві області.

Всі населенні пункти в цих областях на березі Дністра: Добрівляни, Заліщики, Городок, Репужинці, Синьків, Городниця, Передівання, Іване-Золоте, Михальче, Устечко, Шутроминці, Литячі, Хмелева, Губин, Копачинці, Кунисівці, Уніж, Раковець, Лука, Незвисько, Підвербці, Монастирок, Сокирчин, Набережне, Долина, Делева, Стигла, Одаїв, Горигляди, Кутище, Вістря, Нижнів, Золота Липа, Петрилів, Буківна, Довге, Маріямпіль, Козина, Дубівці, Галич, Поплавники, Ганнівці, Острів, Німшин, Різдвяни, Старий Мартинів, Тенетники, Цвітова.

Рибалка на Дністровському каньйоні досить складна, оскільки тут у воді присутня велика кількість каміння, брил, вага яких може досягати кілька тонн. Тобто риболови в цих каміннях обривають значну частину снастей: фідерних кормушок, прижинок, спіннінгових приманок. Та велике каміння служить гарною схованкою для риб. Особливо для марени, яка в цих місцях водиться у великій кількості і її розміри бувать досить великі. Та цю рибу ловити заборонено оскільки вона в Червоній Книзі України.

Рибалка на Дністрі в Чернівецькій та Хмельницькій області

Рибалка на Дністрі 2018, 2019, 2020 

Рибалка на Дністрі в межах Чернівецької та Хмельницької областей вже має інший характер. Тут на річку зробило вплив побудування в кінці 70-х минулого століття Дністровської ГЕС, в місті Новодністровськ. Була затоплена велика території землі, рівень води постійно піднімався і за кілька років набрав свого повного рівня. Тут глибина річки Дністер іноді перевищує 50 метрів, а середня глибина 10-12 м. Тобто глибини тут дуже великі.

Населені пункти на березі Дністра: Брідок, Колодрібка, Мосорівка, Устя, Самушин, Грошова, Перебиківці, Вільховець, Зелена Липа, Дністрове, Рухотин, Рашків, Білівці, Гордівці, Орестівка, Пригородок, Атаки, Окопи, Брага, Хотин, Анадоли, Бабшин, Оселівка, Малинівці, Бернове, Мошанець, Каветчина,  Перківці, Коновка, Сокіл, Вороновиця, Марківка, Грушів, Нагоряни, Рогізна, Дністрівка, Комарів, Бакота, Пижівка, Кормань, Непоротове, Березівка, Галиця, Рудківці, Ломачинці, Новодністровськ, Ожеве.

Рибалка на таких глибинах потрубує певних снастей а дуже часто і човна. З берега на цій ділянці Дністра ловля переважно фідерними снастями (кормушки, пружинки). Основний улов рибаків: лящ, плотва, рибець, карась, сазан.

Спінінгова ловля потребує човна, хоча з берега ловити також можна. З човна спінінгісти ловлять переважно окуня і судака, рідше щуку. Жерех в цій місцевості також я і досить пристойні трофеї.

Рибалка на Дністрі в Вінницькій та Одеській області

Рибалка на Дністрі в Одеській та Вінницькій області

В межах Вінницької області рибалка на Дністрі можлива по лівому березі біля населених пунктів Могилів-Подільський, Яруга та Ямпіль. Правий берег вже належить сусідній країні Молдові. Тобто границя країн проходить по руслу річки. Така сама ситуація і в Одеській області, де тільки невелика його частина протікає тільки Україною в межах населенного пункту Маяки.

Основні види риб які тут попадають на гачок: лящ, плотва, карась, карп, окунь, судак, щука, сом. Особливо потрібно виділити дельту Дністра, це заболочена місцевість куди можна потрапити тільки на човні, та рибалка тут дуже цікава.

Ловля риби на Дністрі, на що, і як ловити

Даний підрозділ статті буде присвячений кожному виду риб який водиться в річці Дністер і представляє інтерес для спортивної рибалки. Також буде вказано на яку наживку, і якими снастями краще цю рибу спіймати.

Карась - ловля карася на Дністрі рекомендована на донні, фідерні оснастки. Це може бути класичний відер з кормушкою та одним гачком на повідку. Або всім відомі пружинки в які набивається каша, та прив'язані два та більше гачків. Наживкою служить опариш та черв'як.

Карп (сазан) - ловля карпа на Дністрі не легка справа, оскільки ця риба водиться не на всіх ділянках річки. Карп старається триматися осторонь сильної течії, і не любить перекатів. Натомість повільна течія (або її відсутність) з глибиною де на дні присутній пісок, глина, та дрібний гравій карпа приваблюють. Ловлять його на донні снасті, переважно звичайні пружинки, та на макух. З наживок віддає перевагу кукурудзі, картоплі, черв'якам, та не проти поласувати цілим раком, або його частиною, наприклад хвостиком.

Окунь - ловля окуня на Дністрі одна серед самих популярних способів рибалки серед спінінгістів. Оскільки ця риба водиться в великій кількості, особливо в середній та нижній ділянці річки. На малих глибинахх він добре ловиться як на силікон, так і на блесни, воблера. На більших глибинах рекомендовано ловити на джиг. В межах Дністровського водосховища окунь старається триматися глибини максимум 5-12 метрів, і дуже рідко 12-18 м. Розмір силіконових приманок від 1.6 до 3 дюйма.

Головень, клень - ловля кленя на Дністрі можлива багатьма способами. В травні тут практикується рибалка на хруща, в червні, липні на черешню, вишню. Осінню непогано ловиться на рака та курячу печінку. На спінінг також вдало його ловлять на воблера та блесни.

Жерех - ловля жереха на Дністрі буде вдала на спінінгові приманки. Воблери класа мінноу, пількероподібні блесни в тому числі і кастмастер, воблери стіки, та топвотери. Також рибалка можлива з допомогою бомбарди на мушки.

Щука - ловля щуки на Дністрі практикується тільки спінінгом. Для рибалки підійде весь спектр спінінгових приманок, головне знати місця де щука водиться в достатній кількості.

Судак - ловля судака на Дністрі можлива на донну снасть де в якості наживки використовують живця. Та на спінінг, основна техніка рибалки - джиг. Вечером також непогано судак клює біля перекатів на воблери мінноу.

Сом - ловля сома на Дністрі можлива різними способами. У верхній та середній частині річки більш підійде дрнна стнасть де в якості наживки буде черв'як, медведка, живець, рак. В нижній частині річки, де великі глибини, його вдало ловлять на квок. Сом в Дністрі водиться дуже великих розмірів.

Плотва - ловля плотви на Дністрі можлива на поплавочну вудку в проводку. Та на фідер, де в якості наживку підійде опариш.

Рибець - ловля рибця на Дністрі дуже популярна, оскільки ця риба водиться в достатній кількості на всій протяжності річки. Найбільш вдалою буде рибалка на фідер, наживка опариш, кукурудза.

Снасті для риболовлі на Дністрі, спінінг, фідер

Спінінг - для риболовлі на Дністрі в межах Дністровського водосховища де достатні глибини потрібен спінінг с тестом до 20 - 30 гр. Оскільки риболовля тут ведеться в основному на джигові приманки, відповідно спінінг потрібно вибирати джиговий.

Для риболовлі з човна в межах Дністровського водосховища підійдуть такі моделі:

СПИННИНГ METSUI REFLEX 702M 2,13M 6-25GСПИННИНГ METSUI REFLEX 702M 2,13M 6-25G

СПИННИНГ ZEMEX BASS ADDICTION 752M 2,25M 7-25GСПИННИНГ ZEMEX BASS ADDICTION 752M 2,25M 7-25G

СПИННИНГ ZEMEX SPIDER Z-10 702M 2,13M 5-28GСПИННИНГ ZEMEX SPIDER Z-10 702M 2,13M 5-28G

SALMO KRAFT JIGGING MH 7-26G 2.20MSALMO KRAFT JIGGING MH 7-26G 2.20M

SALMO ELITE JIG & TWITCH 8-28G 2.23MSALMO ELITE JIG & TWITCH 8-28G 2.23M

Для риболовлі з берега на Дністрі потрібен досить дальнобійний спінінг яким можна було б успішно ловити як на джиг так і на блесни, воблера. Оптимальний тестовій діапазон спінінгів для ловлі з берега, 3-15гр, 4-16гр, 2-12гр. 5-18гр, 5-21гр. І довжиною 2.20м до 2.50м. Як варіант підійдуть такі моделі:

СПИННИНГ ZEMEX BURIZA 792L 2,36M 4-16GСПИННИНГ ZEMEX BURIZA 792L 2,36M 4-16G

СПИННИНГ ZEMEX BURIZA 802ML 2,44M 5-18GСПИННИНГ ZEMEX BURIZA 802ML 2,44M 5-18G

СПИННИНГ ZEMEX SOLID 812ML 2,46M 5-18GСПИННИНГ ZEMEX SOLID 812ML 2,46M 5-18G

СПИННИНГ ZEMEX SPIDER Z-10 792L 2,36M 2-12GСПИННИНГ ZEMEX SPIDER Z-10 792L 2,36M 2-12G

СПИННИНГ ZEMEX SPIDER Z-10 802L 2,44M 3-15GСПИННИНГ ZEMEX SPIDER Z-10 802L 2,44M 3-15G

СПИННИНГ METSUI SPECTER 762ML 2,29M 5-18GСПИННИНГ METSUI SPECTER 762ML 2,29M 5-18G

Фідерні вудочки для риболовлі на Дністрі повинні мати тестовій запас потужності, оскільки річка має достатні глибини, течію, і риба часто стоїть далеко від берега. Виходячи з цього можемо порекомендувати такі моделі фідерних вудилищ:

ZEMEX HI-PRO SUPER FEEDER 12FT - 100GZEMEX HI-PRO SUPER FEEDER 12FT - 100G

ZEMEX HI-PRO SUPER FEEDER 13FT - 140GZEMEX HI-PRO SUPER FEEDER 13FT - 140G

ZEMEX IRON HEAVY FEEDER 13FT - 120GZEMEX IRON HEAVY FEEDER 13FT - 120G

ZEMEX RAMPAGE RIVER FEEDER 13FT - 150GZEMEX RAMPAGE RIVER FEEDER 13FT - 150G

SALMO DIAMOND FEEDER 120G 3.90МSALMO DIAMOND FEEDER 120G 3.90М

SALMO SNIPER FEEDER 120G 3.60МSALMO SNIPER FEEDER 120G 3.60М

TEAM SALMO ENERGY FEEDER 130G 3.90МTEAM SALMO ENERGY FEEDER 130G 3.90М

В коментарях вы можете росказати про свої снасті для риболовлі на Дністрі, спінінгові та фідерні вудилища.

Рибалка на Дністрі - відео

Нове відео на сайт буде добавлятись регулярно, тому рекомендовано частенько відвідувати цю сторінку. Також можете підписатись на канал, і переглядасти відео відразу після публікації. Якщо рибалка на Дністрі вам знайома, залишайте свої коментарі, та звіти. 

Общий рейтинг (1)

5 до 5 звезд

Оставьте свой комментарий, отчет с рыбалки

Оставить комментарий от имени гостя

0 Ограничение символов
Размер текста должен быть больше 100 символов
Ваш комментарий будет проверен модератором, и после проверки опубликуется на сайте.

Люди, участвующие в этой беседе

  • Rated 5 до 5 звезд

    Вчора зранку біля переката піймав на воблер такого красеня:)

    Вложения :
    Короткий URL:

Вход на сайт

видео

Все видео