Нерест 2024 Днепропетровская область
Весенне-летний нерестовый запрет на рыбалку в Днепропетровской области 2024 год
Весняно-літня нерестова заборона на водоймах Дніпропетровської області, зокрема на річках: Дніпро, Оріль, Самара, Інгулець, Базавлук та інші, більш детально нижче, дотримуйтесь правил риболовлі.
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
(ДЕРЖРИБ АГЕНТСТВО)
Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та
регулювання рибальства в Дніпропетровській обласіі
НАКАЗ
м. Дніпро
Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах Дніпропетровської області в 2024 році
Відповідно до Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» від 08.06.2011 року, згідно п.п.8.1,8.2,8.3 «Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об'єктах України», затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 18.03.1999 року № 33 і зареєстрованих в Мінюсті України 25 травня 1999 року за № 326/3619, п.п. 3.14, 4.4, 4.14.3, 5.3 «Правил любительського і спортивного рибальства» затверджених наказом Держкомрибгоспу № 19 від 15.02.1999 року, зареєстрованих в Мінюсті України за № 269/3562 від 28.04.1999р
КОНТАКТИ:
Адреса: 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, пр. Добровольців, 15
Тел/факс: (056) 767-08-91
«Гаряча лінія»: (096) 400-02-50
НАКАЗУЮ:
1. Перенести строки заборони на добування (вилов) водних біоресурсів, у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), включаючи першу та останню дату:
•Кам'янське водосховище – з 08 квітня по 16 червня 2024 р.
•Дніпровське (Запорізьке) водосховище – з 05 квітня по 13 червня 2024 р.
•У всіх інших водосховищах – з 01 квітня по 09 червня 2024 р.
2. Залишити строки заборони на добування (вилов) водних біоресурсів, у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), визначені Правилами промислового рибальства у внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) та Правилами любительського рибальства, включаючи першу та останню дату:
•У всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) в межах Дніпропетровської області - з 01 квітня по 20 травня.
•У інших придаткових водоймах річок - з 01 квітня по 30 червня 2024 року.
3. Затвердити межі нерестових ділянок на рибогосподарських водних обє’ктах Дніпропетровської області (додаток 1).
4. Відділу їхтіології, регулювання рибальства та меліорації:
4.1. надавати інформацію до Держрибагентства про стан проходження нересту водних біоресурсів до 1 числа кожного місяця наступного за звітним.
4.2. не пізніше одного робочого дня з дня видачі наказу про заборону добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) у період нересту та затвердження переліку меж нерестовищ оприлюднити його на офіційному вебсайті Управління. 5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Начальник управління: Василь ВОЛКОВ
Додаток 1
Перелік нерестових ділянок на водоймах, підконтрольних Управлінню державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області.
Табл. 1 – Місця нересту водних біоресурсів (природні нерестовища ) на акваторії Кам’янського водосховища
Табл. 2 – Місця нересту водних біоресурсів (природні нерестовища) на акваторії Дніпровського (Запорізького) водосховища
Табл. 3 – Місця нересту водних біоресурсів (природні нерестовища ) на акваторії Каховського водосховища
Табл. 4 – Визначені нересту водних біоресурсів (природні нерестовища )на акваторії Макортівського водосховища
Табл. 5 – Визначені місця нересту водних біоресурсів (природні нерестовища) на акваторії Карачунівського водосховища
Річки: Самара, Оріль, Мокра Сура, Саксагань, Інгулець, Базавлук з усіма притоками та придатковими системами за межами населених пунктів.
Основне з нових правил:
- Нерестова заборона на ловлю щуки триває з 15 лютого, до 31 березня включно. Потім щуку ловити можна, але пожа межами нерестовищ інших видів риб, під час дії весняно-літньої нерестової заборони.
- Під час весняно-літньої нерестової заборони рибалити можна, але поза нерестовищами. Раніше був дозволений один гачок, тепер під час нереста можна ловити на два гачки. Тобто одна вудка з двома гачками (пружинка наприклад), або на дві вудки (два фідера, або дві поплавочні вудки). На спінінг ловити звичайно також можна.
Нерест в Днепропетровской области, где разрешено, и запрещено ловить рыбу во время весенне-летнего нерестового запрета на рыбалку. Отведенные места для рыбалки, и сроки для каждого водоема.
Весняно-літня нерестова заборона по областям України на 2024 рік
Тепер НОВІ ПРАВИЛА рибальства, розмір риб, штрафи, норми
Коли в Дніпропетровській області іде на нерест щука, окунь, судак, сом, плотва, лящ, короп, карась
Окунь - іде на нерест рідко в кінці березня, та переважно перша половина квітня, коли температура води підніметься до 8-9˚С
Судак - починає нереститися коли вода прогріється до 7-10˚С. Нерест приходиться на кінець квітня, початок травня.
Сом - починає нереститися коли вода вже достатньо прогріта 14-16°С. Орієнтовно середина травня, коли дуже холодна весна, можливо і на початку червня.
Плотва - іде на нерест в квітні, при температурі води 11-14°С
Лящ - починає нереститися з середини квітня до середини травня, сприятлива температура води 11-12°С
Короп - починає нереститися пізно, від середини травня, до середини червня, як тільки вода прогріється до 18-20°С
Карась - нереститься при температурі води 13-18°С, це приходиться на кінець квітня, початок травня, хоча сам процес може затягнутись на місяць.
В комментариях оставляйте свое мнение относительно весенне-летнего нерестового запрета на Днепропетровскую область. А так же делитесь этой страницей со своими друзьями в соц-сетях.
Оставьте свой комментарий, отчет с рыбалки
Войдите под своим именем, чтобы оставить комментарий
Оставить комментарий от имени гостя