Нерест 2024 Донецька область

Весенне-летний нерестовый запрет на рыбалку в Донецкой области 2024 год

Весняно-літня нерестова заборона на водоймах Донецької області, зокрема на річках: Сіверський Донець, Вовча, Кальміус, Самара, Міус та інші, більш детально нижче, дотримуйтесь правил риболовлі.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

(ДЕРЖРИБ АГЕНТСТВО)

Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та
регулювання рибальства в Донецькій обласіі

НАКАЗ

м. Донецьк

Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах Донецької області

Відповідно до Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» від 08.06.2011 року, згідно п.п.8.1,8.2,8.3 «Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об'єктах України», затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 18.03.1999 року № 33 і зареєстрованих в Мінюсті України 25 травня 1999 року за № 326/3619, п.п. 3.14, 4.4, 4.14.3, 5.3 «Правил любительського і спортивного рибальства» затверджених наказом Держкомрибгоспу № 19 від 15.02.1999 року, зареєстрованих в Мінюсті України за № 269/3562 від 28.04.1999р

Нерест в Донецкой области

КОНТАКТИ:

Адреса: 87510, Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Поштова, 5

Телефон/факс органу: (06262) 2-99-04

«Гаряча лінія»: (06262) 2-99-04


НАКАЗУЮ:


1. Затвердити Перелік меж нерестовищ у період нересту водних біоресурсів у 2024 році на рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), що розташовані в районі діяльності Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Донецькій області, із зазначенням GPS - координат (далі - Перелік меж нерестовищ), що додається.

2. Затвердити зміни про перенесення строків заборони на добування (вилов) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту:

- у водосховищах - з 01 квітня до 09 червня 2024 року.

3. Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» (Дмитро Голуб) та відділу іхтіології, регулювання рибальства, меліорації та аквакультури (Станіслав Малий) забезпечити дотримання вимог Правил любительського рибальства та Правил промислового рибальства, а саме:

3.1 заборони добування (вилову) водних біоресурсів на період нересту водних біоресурсів у межах нерестовищ, визначених Переліком меж нерестовищ, в тому числі з берега у такі строки:

- у річках та їх кореневих водах - з 01 квітня до 20 травня 2024 року;

- у водосховищах - з 01 квітня до 09 червня 2024 року;

- у придаткових системах водних об’єктів

- з 01 квітня до 30 червня 2024 року;

3.2 заборони пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у період нересту, на нерестовищах, визначених Переліком меж нерестовищ (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади;

3.3 добування (вилову) водних біоресурсів у період нересту на не заборонених ділянках рибогосподарських водних об’єктів (їх частин), розташованих в районі діяльності Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Донецькій області (далі - Донецький рибоохоронний патруль), гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.

Від ваших дій сьогодні, залежать майбутні запаси водних біоресурсів завтра!


Місця масового нересту 2021 р у Донецькій області


Нерест в Донецкой области, где разрешено, и запрещено ловить рыбу во время весенне-летнего нерестового запрета на рыбалку. Отведенные места для рыбалки, и сроки для каждого водоема.


Коли в Донецькій області іде на нерест щука, окунь, судак, сом, плотва, лящ, короп, карась

Щука - нерест щуки починається в березні, іноді на початку квітня при температурі води 3-7˚С

Окунь - іде на нерест рідко в кінці березня, та переважно перша половина квітня, коли температура води підніметься до 8-9˚С

Судак - починає нереститися коли вода прогріється до 7-10˚С. Нерест приходиться на кінець квітня, початок травня.

Сом - починає нереститися коли вода вже достатньо прогріта 14-16°С. Орієнтовно середина травня, коли дуже холодна весна, можливо і на початку червня.

Плотва - іде на нерест в квітні, при температурі води 11-14°С

Лящ - починає нереститися з середини квітня до середини травня, сприятлива температура води 11-12°С

Короп - починає нереститися пізно, від середини травня, до середини червня, як тільки вода прогріється до 18-20°С

Карась - нереститься при температурі води 13-18°С, це приходиться на кінець квітня, початок травня, хоча сам процес може затягнутись на місяць.


В комментариях оставляйте свое мнение относительно весенне-летнего нерестового запрета на Донецкую область. А так же делитесь этой страницей со своими друзьями в соц-сетях. 

Общий рейтинг (1)

5 до 5 звезд

Оставьте свой комментарий, отчет с рыбалки

Оставить комментарий от имени гостя

0 Ограничение символов
Размер текста должен быть больше 100 символов
Ваш комментарий будет проверен модератором, и после проверки опубликуется на сайте.

Люди, участвующие в этой беседе

  • Гость - Андрій

    Rated 5 до 5 звезд

    Нові правила рибальства, все добре, лишень треба заборонити пром-вилов інакше риби більше в річках не стане.

    Короткий URL:

видео

Все видео