Нерест 2024 Сумская (Сумскька) область

Весенне-летний нерестовый запрет на рыбалку в Сумской области 2024 год

Весняно-літня нерестова заборона на водоймах Сумської області, зокрема на річках: Сейм, Сула, Десна, Псел та інші, детально нижче, дотримуйтесь правил риболовлі.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

(ДЕРЖРИБ АГЕНТСТВО)

Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та
регулювання рибальства в Сумській обласіі

НАКАЗ

м. Суми

Відповідно до Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Мінагрополітики від 19.09.2022 № 700, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.11.2022 за № 1412/38748, Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України, затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 18.03.1999 № 33, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.05.1999 за № 326/3619, листів Інституту рибного господарства НААН України від 08.03.2023 № 94-03/23, від 16.03.2023 № 131-03/23 та науково-біологічного обґрунтування переліку меж нерестовищ на рибогосподарських водних об’єктах на період 2023-2025 років, розробленого та затвердженого Інститутом рибного господарства НААН України від 17.03.2024, з метою охорони та відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).

Нерест  в Сумской области

КОНТАКТИ:

Адреса: 40009, Сумська обл., м. Суми, вул. Першотравнева, 29

Телефон: (0542) 77-90-10

«Гаряча лінія»: (096) 838-25-70, (0542) 77-90-13


НАКАЗУЮ:

1. Заборонити здійснення промислового, любительського і спортивного рибальства на період нересту риб та розмноження інших водних біоресурсів у рибогосподарських водоймах, підконтрольних Управлінню Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області, у такі терміни:

– у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками та затонами) з 01 квітня по 20 травня 2024 року включно;

– у всіх водосховищах з 01 квітня по 09 червня 2024 року включно;

– у придаткових водоймах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 30 червня 2024 року включно.

2. Оголосити нерестовищами всі річки, водосховища, придаткові водойми та інші рибогосподарські водні об’єкти Сумської області, які підконтрольні Управлінню Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області, за виключенням тих, що знаходяться в адміністративних межах населених пунктів, де дозволяється у період нересту любительський вилов (добування) риби з берега гачковими знаряддями з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.

3. На водних об’єктах в період нересту забороняється пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у заборонених місцях у період нересту, на нерестовищах, за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.

4. Відділу іхтіології, регулювання рибальства та меліорації довести до відома відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та оповістити через засоби масової інформації населення й зацікавлені підприємства, установи, організації про встановлення строків весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів.

5. Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» забезпечити з урахуванням вимог, встановлених воєнним станом та відповідно до ситуації, яка склалась, здійснення заходів по проведенню тримісячника з охорони водних біоресурсів.

6. Відділу іхтіології, регулювання рибальства та меліорації не пізніше одного робочого дня з дня видачі наказу про заборону добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) у період нересту оприлюднити його на офіційному вебсайті Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області.

7. Відділу іхтіології, регулювання рибальства та меліорації у термін до 03 числа кожного місяця наступного за звітним до кінця нерестової заборони надавати до Держрибагентства інформацію про стан проходження нересту водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), що знаходяться у районі діяльності Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області.


З нових правил:

 - Нерестова заборона на ловлю щуки триває з 15 лютого, до 31 березня включно. Потім щуку ловити можна, але пожа межами нерестовищ інших видів риб, під час дії весняно-літньої нерестової заборони.

 - Під час весняно-літньої нерестової заборони рибалити можна, але пожа нерестовищами. Раніше був дозволений один гачок, тепер під час нереста можна ловити на два гачки. Тобто одна вудка з двома гачками (пружинка наприклад), або на дві вудки (два фідера, або дві поплавочні вудки). На спінінг ловити звичайно також можна.

 


Нерест в Сумской области, где разрешено, и запрещено ловить рыбу во время весенне-летнего нерестового запрета на рыбалку. Отведенные места для рыбалки, и сроки для каждого водоема.


Коли в Сумській області іде на нерест щука, окунь, судак, сом, плотва, лящ, короп, карась

Щука - нерестова заборона на ловлю щуки з 15 лютого по 31 березня включно

Окунь - іде на нерест рідко в кінці березня, та переважно перша половина квітня, коли температура води підніметься до 8-9˚С

Судак - починає нереститися коли вода прогріється до 7-10˚С. Нерест приходиться на кінець квітня, початок травня.

Сом - починає нереститися коли вода вже достатньо прогріта 14-16°С. Орієнтовно середина травня, коли дуже холодна весна, можливо і на початку червня.

Плотва - іде на нерест в квітні, при температурі води 11-14°С

Лящ - починає нереститися з середини квітня до середини травня, сприятлива температура води 11-12°С

Короп - починає нереститися пізно, від середини травня, до середини червня, як тільки вода прогріється до 18-20°С

Карась - нереститься при температурі води 13-18°С, це приходиться на кінець квітня, початок травня, хоча сам процес може затягнутись на місяць.


В комментариях оставляйте свое мнение относительно весенне-летнего нерестового запрета на Сумскую область. А так же делитесь этой страницей со своими друзьями в соц-сетях. 

Общий рейтинг (1)

5 до 5 звезд

Оставьте свой комментарий, отчет с рыбалки

Оставить комментарий от имени гостя

0 Ограничение символов
Размер текста должен быть больше 100 символов
Ваш комментарий будет проверен модератором, и после проверки опубликуется на сайте.

Люди, участвующие в этой беседе

  • Гость - Арсен

    Rated 5 до 5 звезд

    Нові правила рибальства, все добре, лишень треба заборонити пром-вилов інакше риби більше в річках не стане.

    Короткий URL:

видео

Все видео