Нерест 2024 Волынская (Волинська) область

Весенне-летний нерестовый запрет на рыбалку в Волынской (Волинській) области 2024 год

Весняно-літня нерестова заборона на водоймах Волинської області, зокрема на річках: Стир, Луга, Західний Буг.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

(ДЕРЖРИБ АГЕНТСТВО)

Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та
регулювання рибальства в Волинської обласіі

НАКАЗ

м. Луцьк

Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах Волинської області в 2024 році

Відповідно до Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» від 08.06.2011 року, згідно п.п.8.1,8.2,8.3 «Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об'єктах України», затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 18.03.1999 року № 33 і зареєстрованих в Мінюсті України 25 травня 1999 року за № 326/3619, п.п. 3.14, 4.4, 4.14.3, 5.3 «Правил любительського і спортивного рибальства» затверджених наказом Держкомрибгоспу № 19 від 15.02.1999 року, зареєстрованих в Мінюсті України за № 269/3562 від 28.04.1999р. Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Мінагрополітики від 19.09.2022 № 700, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 16.11.2022 № 1412/38748, листа Інституту рибного господарства НААН України від 16.03.2023 № 122-03/2023 та «Науково-біологічного обґрунтування переліку меж нерестовищ на рибогосподарських водних об’єктах на період 2023-25 рр.», розробленого та затвердженого Інститутом рибного господарства НААН України від 17.03.2024, з метою охорони природного відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах в зоні діяльності Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства.

Нерест 2018 в Волынской области

КОНТАКТИ:

Адреса: 43001, Волинська область, м. Луцьк, вул. Товарова, 11

Тел/факс: (0332) 243-577, (0332) 242-002

«Гаряча лінія»: (067) 360-78-40


Наказ на 2024 рік

Даним наказом затверджено термін нересту водних біоресурсів на водосховищах області з 1 квітня  по 9 червня 2024 року.

Строки заборони на добування (вилов) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) Волинської області, за виключенням водосховищ, на період нересту визначені Правилами промислового рибальства та Правилами любительського рибальства:

- з 1 квітня по 20 травня – на річках та їх кореневих водах;

- з 1 квітня по 10 червня – на озерах, ставках;

- з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок (стариці русел, заплави);

На рибогосподарських водних об’єктах, що розташовані на території природно-заповідного фонду нерестовий період встановлений відповідних до їх положень:

- з 20 березня по 10 червня - на озерах Шацького НПП;

- з 20 березня по 30 травня - на річках НПП «Прип’ять - Стохід»;

- з 1 квітня по 20 травня  - на озерах НПП «Прип’ять - Стохід».

 Відповідно до Правил рибальства  забороняється:

 - добування (вилов) на нерестовищах у період нересту, в тому числі з берега;

- добування (вилов) у період нересту, за виключенням добування (вилову) водних біоресурсів на не заборонених органами рибоохорони ділянках рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега;

- пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у заборонених місцях, у період нересту, на нерестовищах (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.

Затверджено основні місця нересту водних біоресурсів на річках Волинської області наступні ділянки, на яких повністю заборонено вилов водних біоресурсів:

– заплава р. Стир урочище «Чебені» Рожищенської територіальної громади Луцького району (нерестовище включає: заплаву р. Стир урочище «Чебені» та частину русла р. Стир (100 м верх по течії та 100 м вниз по течії від входу у заплаву) поблизу с. Топільне Рожищенська територіальна громада Луцького району.

– нерестовище «Малі Чебені» заплава р. Стир (затоплений кар'єр) Рожищенської територіальної громади Луцького району поблизу с. Крижівка Рожищенська територіальна громада Луцького району.

– нерестовище русло та заплави р. Прип’ять (від автомобільного моста с. Річиці вниз по течії до автомобільного мосту с. Щедрогір Ковельського району).

– озеро Волянське поблизу с. Хабарище Ковельського району.

– русловий ставок, русло та заплави на р. Конопелька в межах с. Носачевичі Рожищенської територіальної громади Луцького району (від шлюза регулятора верх по течії до крайнього будинку с. Носачевичі).

– заплава р. Стир урочище «Білі береги» поблизу с. Семки Колківської територіальної громади Луцького району.

– русло р. Стохід із заплавами від с. Гулівка Повурської територіальної громади Ковельського району до с. Рудка-Червинська (автомобільний міст) Прилісненської територіальної громади Камінь-Каширського району.

– старе русло р. Стир с. Підгайці Луцького району.

– нерестовище «Вережанка» старе русло р. Західний Буг біля с. Литовеж Литовезької територіальної громади Володимирського району.

– нерестовище «Старий Буг» старе русло р. Західний Буг біля с. Заставне Литовезької територіальної громади Володимирського району.

– заплава р. Луга поблизу с. Щенятин Павлівської територіальної громади Володимирського району.

– заплава р. Луга поблизу с. Селець Зимнівської територіальної громади Володимирського району.

– заплава р. Луга поблизу с. Замличі Локачинської територіальної громади Володимирського району.

На інших водних об’єктах (річки та їх кореневі води, озера, водосховища, ставки, штучні водні об’єкти) Волинської області нерестовищами є мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, за виключенням ділянок в адміністративних межах населених пунктів.

На природно-заповідних територіях нерестовий період визначається згідно відповідних положень. У  НПП «Припять – Стохід» нерест триває з 20 березня по 30 травня на річках та з 1 квітня по 20 травня на озерах.

Відповідно до Положення Шацького НПП там нерест триває з 20 березня по 10 червня.

Основне з нових правил:

 - Нерестова заборона на ловлю щуки триває з 15 лютого, до 31 березня включно. Потім щуку ловити можна, але пожа межами нерестовищ інших видів риб, під час дії весняно-літньої нерестової заборони.

 - Під час весняно-літньої нерестової заборони рибалити можна, але поза нерестовищами. Раніше був дозволений один гачок, тепер під час нереста можна ловити на два гачки. Тобто одна вудка з двома гачками (пружинка наприклад), або на дві вудки (два фідера, або дві поплавочні вудки). На спінінг ловити звичайно також можна.


Нерестова заборона за 2022 рік, для порівняння

За інформацією Інституту рибного господарства НААН на сьогодні існує висока вірогідність затримки нерестової активності у ранньо- та середньонерестуючих видів ри. Адже станом на середину березня температурний режим більшості водних об'єктів та фізіолого-екологічні показники, які характеризують перебіг процесів підготовки до нересту основних представників іхтіофауни відрізняються від середньобагаторічних.
 
Враховуючи вищезазначені рекомендації науковців та з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для нересту риб, Управлінням Держрибагентства у Волинській області підготовлено відповідний наказ про терміни весняно-літньої нерестової заборони у рибогосподарських водних об’єктах області:
▪ з 11 квітня по 30 травня 2022 р. – на річках та їх кореневих водах (руслові озера, ставки, заплави);
▪ з 11 квітня по 30 червня 2022 р. – на водосховищах;
▪ з 11 квітня по 10 липня 2022 р. – в придаткових водах річок (непротічні в меженний період озера, ставки, стариці русел).
основними місцями нересту водних біоресурсів на річках Волинської області визначаються наступні ділянки:
▪ заплава р. Стир урочище «Чебені» Рожищенської територіальної громади Луцького району;
▪ русловий ставок та заплави на р. Конопелька в межах с. Носачевичі Рожищенської територіальної громади Луцького району;
▪ заплава р. Стир урочище «Білі береги» поблизу с. Семки Колківської сільської ради (ТГ) Луцького району;
▪ р. Стохід із заплавами від с. Гулівка Повурської територіальної громади Ковельського району до с. Рудка-Червинська Прилісненської територіальної громади Камінь-Каширського району;
▪ старе русло р. Стир с. Підгайці Луцького району;
▪ нерестова ділянка «Вережанка» старе русло р. Західний Буг біля с. Литовеж Литовезької територіальної громади Володимир-Волинського району ;
▪ нерестова ділянка «Старе русло» старе русло із заплавами р. Західний Буг біля с. Литовеж Литовезької територіальної громади Володимир-Волинського району;
▪ нерестова ділянка «Старий Буг» старе русло р. Західний Буг біля с. Заставне Литовезької територіальної громади Володимир-Волинського району;
▪ заплава р. Луга поблизу с. Щенятин Павлівської територіальної громади Володимир-Волинського району;
▪ заплава р. Луга поблизу с. Селець Зимнівської територіальної громади Володимир-Волинського району;
▪ заплава р. Луга поблизу с. Замличі Локачинської територіальної громади Володимир-Волинського району.
 
На інших рибогосподарських водних об’єктах (річки, озера, водосховища, штучні водні об’єкти) області нерестовищами є мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, прибережну рослинність.
 
У природно-заповідних фондах нерестовий період визначається згідно відповідного положення. У НПП "Припять - Стохід" нерест триває з 20 березня по 30 травня на річках та з 1 квітня по 20 травня на озерах. Відповідно до Положення Шацького НПП там нерест триває з 20 березня по 10 червня.
Під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом, але за межами нерестовищ.
 
Також нагадуємо, що в Україні щорічно проходить природоохоронна компанія, що має назву «період тиші». Згідно Закону України «Про тваринний світ», з 1 квітня по 15 червня забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах) в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами.
 
Окрім зазначеного, забороняється використання плавзасобів в межах нерестовищ, крім суден уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Волинський рибоохоронний патруль посилено контролюватиме водойми області в нерестовий період.
 
Порушення правил рибальства в цей час карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.


Коли в Волинській області іде на нерест щука, окунь, судак, сом, плотва, лящ, короп, карась

Окунь - іде на нерест рідко в кінці березня, та переважно перша половина квітня, коли температура води підніметься до 8-9˚С

Судак - починає нереститися коли вода прогріється до 7-10˚С. Нерест приходиться на кінець квітня, початок травня.

Сом - починає нереститися коли вода вже достатньо прогріта 14-16°С. Орієнтовно середина травня, коли дуже холодна весна, можливо і на початку червня.

Плотва - іде на нерест в квітні, при температурі води 11-14°С

Лящ - починає нереститися з середини квітня до середини травня, сприятлива температура води 11-12°С

Короп - починає нереститися пізно, від середини травня, до середини червня, як тільки вода прогріється до 18-20°С

Карась - нереститься при температурі води 13-18°С, це приходиться на кінець квітня, початок травня, хоча сам процес може затягнутись на місяць.


В комментариях оставляйте свое мнение относительно весенне-летнего нерестового запрета на Волынскую область. А так же делитесь этой страницей со своими друзьями в соц-сетях. 

Общий рейтинг (1)

5 до 5 звезд

Оставьте свой комментарий, отчет с рыбалки

Оставить комментарий от имени гостя

0 Ограничение символов
Размер текста должен быть больше 100 символов
Ваш комментарий будет проверен модератором, и после проверки опубликуется на сайте.

Люди, участвующие в этой беседе

  • Гость - Орест

    Rated 5 до 5 звезд

    Нові правила рибальства, все добре, лишень треба заборонити пром-вилов інакше риби більше в річках не стане.

    Короткий URL:

видео

Все видео