Нерест 2022 Волынская (Волинська) область

Весенне-летний нерестовый запрет на рыбалку в Волынской (Волинській) области 2022 год

Весняно-літня нерестова заборона на водоймах Волинської області, зокрема на річках: Стир, Луга, Західний Буг.

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

(ДЕРЖРИБ АГЕНТСТВО)

Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та
регулювання рибальства в Волинської обласіі

НАКАЗ

м. Луцьк

Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах Волинської області в 2022 році

Відповідно до Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» від 08.06.2011 року, згідно п.п.8.1,8.2,8.3 «Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об'єктах України», затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 18.03.1999 року № 33 і зареєстрованих в Мінюсті України 25 травня 1999 року за № 326/3619, п.п. 3.14, 4.4, 4.14.3, 5.3 «Правил любительського і спортивного рибальства» затверджених наказом Держкомрибгоспу № 19 від 15.02.1999 року, зареєстрованих в Мінюсті України за № 269/3562 від 28.04.1999р

Нерест 2018 в Волынской области

КОНТАКТИ:

Адреса: 43001, Волинська область, м. Луцьк, вул. Товарова, 11

Тел/факс: (0332) 243-577, (0332) 242-002

«Гаряча лінія»: (067) 360-78-40


За інформацією Інституту рибного господарства НААН на сьогодні існує висока вірогідність затримки нерестової активності у ранньо- та середньонерестуючих видів ри. Адже станом на середину березня температурний режим більшості водних об'єктів та фізіолого-екологічні показники, які характеризують перебіг процесів підготовки до нересту основних представників іхтіофауни відрізняються від середньобагаторічних.
 
Враховуючи вищезазначені рекомендації науковців та з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для нересту риб, Управлінням Держрибагентства у Волинській області підготовлено відповідний наказ про терміни весняно-літньої нерестової заборони у рибогосподарських водних об’єктах області:
▪ з 11 квітня по 30 травня 2022 р. – на річках та їх кореневих водах (руслові озера, ставки, заплави);
▪ з 11 квітня по 30 червня 2022 р. – на водосховищах;
▪ з 11 квітня по 10 липня 2022 р. – в придаткових водах річок (непротічні в меженний період озера, ставки, стариці русел).
основними місцями нересту водних біоресурсів на річках Волинської області визначаються наступні ділянки:
▪ заплава р. Стир урочище «Чебені» Рожищенської територіальної громади Луцького району;
▪ русловий ставок та заплави на р. Конопелька в межах с. Носачевичі Рожищенської територіальної громади Луцького району;
▪ заплава р. Стир урочище «Білі береги» поблизу с. Семки Колківської сільської ради (ТГ) Луцького району;
▪ р. Стохід із заплавами від с. Гулівка Повурської територіальної громади Ковельського району до с. Рудка-Червинська Прилісненської територіальної громади Камінь-Каширського району;
▪ старе русло р. Стир с. Підгайці Луцького району;
▪ нерестова ділянка «Вережанка» старе русло р. Західний Буг біля с. Литовеж Литовезької територіальної громади Володимир-Волинського району ;
▪ нерестова ділянка «Старе русло» старе русло із заплавами р. Західний Буг біля с. Литовеж Литовезької територіальної громади Володимир-Волинського району;
▪ нерестова ділянка «Старий Буг» старе русло р. Західний Буг біля с. Заставне Литовезької територіальної громади Володимир-Волинського району;
▪ заплава р. Луга поблизу с. Щенятин Павлівської територіальної громади Володимир-Волинського району;
▪ заплава р. Луга поблизу с. Селець Зимнівської територіальної громади Володимир-Волинського району;
▪ заплава р. Луга поблизу с. Замличі Локачинської територіальної громади Володимир-Волинського району.
 
На інших рибогосподарських водних об’єктах (річки, озера, водосховища, штучні водні об’єкти) області нерестовищами є мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, прибережну рослинність.
 
У природно-заповідних фондах нерестовий період визначається згідно відповідного положення. У НПП "Припять - Стохід" нерест триває з 20 березня по 30 травня на річках та з 1 квітня по 20 травня на озерах. Відповідно до Положення Шацького НПП там нерест триває з 20 березня по 10 червня.
Під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом, але за межами нерестовищ.
 
Також нагадуємо, що в Україні щорічно проходить природоохоронна компанія, що має назву «період тиші». Згідно Закону України «Про тваринний світ», з 1 квітня по 15 червня забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах) в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами.
 
Окрім зазначеного, забороняється використання плавзасобів в межах нерестовищ, крім суден уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Волинський рибоохоронний патруль посилено контролюватиме водойми області в нерестовий період.
 
Порушення правил рибальства в цей час карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.

Весняно-літня нерестова заборона по областям України на 2022 рік

Вінницька

Волинська

Дніпропетровська

Донецька

Житомирська

Закарпатська

Запорізька

Івано - Франківська

Київська

Кіровоградська

Луганська

Львівська

Миколаївська

Одеська

Полтавська

Рівненська

Сумська

Тернопільська

Харківська

Херсонська

Хмельницька

Черкаська

Чернігівська

Чернівецька


Вид риби: Мінімальний для вилова розмір в см:
 Білий амур 40
 Жерех (білизна)  30
 Вугор 50
 В'язь 28
 Головень 24
 Короп 25
 Сазан 35
 Лин 20
 Лящ 32
 Плотва 18
 Синець 22
 Сом 70
 Судак 42
 Товстолоб 40
 Чехоня 24
 Щука 35
 Карась срібний любий розмір
 Окунь любий розмір
 Рак 10
   

Весенне-летний нерестовый запрет на рыбалку Украина

 


Коли в Волинській області іде на нерест щука, окунь, судак, сом, плотва, лящ, короп, карась

Щука - нерест щуки починається в березні, іноді на початку квітня при температурі води 3-7˚С

Окунь - іде на нерест рідко в кінці березня, та переважно перша половина квітня, коли температура води підніметься до 8-9˚С

Судак - починає нереститися коли вода прогріється до 7-10˚С. Нерест приходиться на кінець квітня, початок травня.

Сом - починає нереститися коли вода вже достатньо прогріта 14-16°С. Орієнтовно середина травня, коли дуже холодна весна, можливо і на початку червня.

Плотва - іде на нерест в квітні, при температурі води 11-14°С

Лящ - починає нереститися з середини квітня до середини травня, сприятлива температура води 11-12°С

Короп - починає нереститися пізно, від середини травня, до середини червня, як тільки вода прогріється до 18-20°С

Карась - нереститься при температурі води 13-18°С, це приходиться на кінець квітня, початок травня, хоча сам процес може затягнутись на місяць.


В комментариях оставляйте свое мнение относительно весенне-летнего нерестового запрета на Волынскую область. А так же делитесь этой страницей со своими друзьями в соц-сетях. 

Общий рейтинг (0)

0 до 5 звезд

Оставьте свой комментарий, отчет с рыбалки

Оставить комментарий от имени гостя

0 Ограничение символов
Размер текста должен быть больше 100 символов
Ваш комментарий будет проверен модератором, и после проверки опубликуется на сайте.
  • Комментарии не найдены

видео

Все видео